Zateplené búdy pre XXL psov

nemecká doga, newfundlandský pes, bernardín, írsky vlkodav…

Tabuľka plemien →


Nie je jedno, kde bude váš pes tráviť každý deň

  • Neškodný náter nedráždi citlivý psí čuch a uľahčí navyknutie
  • Prírodné smrekové a agátové drevo
  • Vždy čisté a hygienické vnútorné prostredie vďaka bezpečnej ochrane pred vznikom plesní a húb v dreve
  • Kompletná krytá izolácia pre vždy ideálnu teplotu bez obáv z poškodenia

Úplne bez starostí

  • Minimálne nároky na údržbu
  • Zosilnená podlaha pomôže predísť únave materiálu
  • Dlhodobá odolnosť voči vlhkosti a vonkajším vplyvom
  • Pohodlné čistenie a vetranie
  • Bezstarostné doručenie s vyložením

Zobrazujú sa všetky 3 výsledky

Zobrazujú sa všetky 3 výsledky

Váš štvornohý člen rodiny bude tráviť v búde každý deň. Preto ju vyhotovujeme tak, aby bola pre neho pohodlná a dostatočne priestranná, používame kvalitné materiály a náter, ktorý neškodí a vylepšenia (za viac ako 10 ročnú prax), ktoré výrazne predlžujú životnosť.

Doprajte svojmu štvornohému členovi rodiny spoľahlivú a kvalitnú búdu, kde sa bude cítiť bezpečne, šťastne a chránený. Búdy sú u našich zákazníkov a ich miláčikov veľmi obľúbené kvôli ich vysokej odolnosti, kvalite materiálov a dlhej životnosti bez potreby špeciálnej údržby.

Prečo zvoliť kvalitnú búdu?

Psia búda je základom vybavenia pre každého psa, hlavne pre toho, ktorý trávi čas vonku. Pri výbere búdy treba prihliadať na mnohé kritéria. Dôležité je, aby bola búda pre psa pohodlná. Treba dbať aj na to, aby bola dostatočne izolovaná, pretože psík ju bude využívať aj v zime.

Búda by mala byť dostatočne zateplená a izolovaná, aby do nej odspodu neprenikala vlhkosť, ale netreba zabúdať ani na zateplenie z bokov. Materiál by mal byť dostatočne kvalitný, aby bol odolný voči zničeniu psíkom ale aj poveternostnými vplyvmi. Výhodou je aj otvárateľná strecha a vyberateľná vnútorná prepážka, ktorá je plusom najmä pri čistení, ale aj pri vetraní, teda prúdení vzduchu v lete.

Ako na výber správnej veľkosti?

Veľkosť je pri výbere, či výrobe búdy veľmi dôležitá. Prvoradé je pohodlie vášho miláčika. Mala by byť prispôsobená na to, aby sa tam psík pohodlne vyspal a taktiež aby sa mohol bez problémov postaviť, otočiť, či sadnúť si.

Ak zaobstarávate búdu šteniatku nezabúdajte, že vyrastie. Je dobré zistiť si, aké miery môže váš psík dosiahnuť, aby ste sa nemuseli neskôr trápiť so zháňaním novej búdy resp. s prerábaním tej starej. Viac vám poradíme tu.

Ako nájsť vhodné miesto pre búdu?

Miesto, na ktoré uložíte búdu pre vášho miláčika je dosť podstatné, pretože nie len búda, ale aj miesto, kde bude stáť by malo spĺňať isté podmienky, aby sa tam váš psík cítil čo najlepšie. Miesto by malo byť dostatočne kľudné, aby psík nebol ničím rušený a mal v búde pokoj, prípadne sa tam mohol dobre vyspať.

Búda by mala byť umiestnená ďalej od plotu a od cesty, aby nebol rušený autami, taktiež ďalej od chodníka, aby ho nerušili chodci, neotravovali ho, alebo on neľakal ich a aby mu nemohli nijako ublížiť. Vzdialenosť búdy od pozemku vášho suseda je daná zákonom, preto si to overte, aby ste sa nedostali zbytočne do problémov.
A teraz už len zabezpečiť tú správnu búdu pre vášho psíka, aby sa cítil čo najpohodlnejšie a mal svoje vlastné miesto a súkromie.